Cena Bitcoin Najlepsze uszczelki tygodniowe Close w 2,5 roku: 5 rzeczy do poznania

Bitcoin wprowadził kluczowy znak hossy dla długoterminowych inwestorów jako 12.000 dolarów zwrotu na rynku – czy może utrzymać?

Bitcoin (BTC) wita kolejny tydzień z naciskiem na 12.000 dolarów i jego najwyższe tygodniowe zamknięcie, ponieważ po osiągnięciu 20.000 dolarów – czy wróci?

Cointelegraph przygląda się pięciu rzeczom, które mają wpływ na wyniki cen BTC w ciągu najbliższych pięciu dni.

BTC: Dwuipółroczne rekordowe tygodniowe zamknięcie.
Bitcoin, który ponownie trafił na początku poniedziałku na sumę 12.000 dolarów, był czymś więcej niż tylko dobrodziejstwem dla inwestorów – czyniąc to, BTC/USD przypieczętował swoje największe zamknięcie w tygodniowych przedziałach czasowych od stycznia 2018 roku.

Oznacza to, że żaden tydzień akcji cenowej nie zakończył się na tak wysokim poziomie od tego czasu, w tym podczas szczytu hossy w ubiegłym roku.

Po kilku miesiącach zadowolenia analityków w krótkiej perspektywie czasowej, Bitcoin Revolution przeszedł do dłuższych ram czasowych – jest to kluczowe posunięcie w kierunku cementowania trajektorii wzrostowej.

Teraz inwestorzy poszukujący potwierdzenia, że rynek hossy będzie kontynuowany, być może otrzymali go – w porównaniu do dziennego i godzinowego rozwoju, wieloletniego wysokiego zamknięcia tygodniowego jest znaczące.

BTC/USD wzrósł zatem o 2,4% w ciągu dnia, przy czym tygodniowe zyski wyniosły 7%, a miesięczne zyski ponad 30%.

W ujęciu cenowym, 12.000 dolarów stanowi najwyższy poziom, jaki Bitcoin osiągnął od czerwca 2019 roku, trzy miesiące po tym jak w drugim kwartale hossa na rynku przyjęła krypto walutę z 4.000 dolarów do 13.800 dolarów – poziom, który ten cykl jeszcze nie osiągnął.

7-dniowy wykres cen BTC/USD

Trump pushes fiat niestabilność
Skok cen Bitcoina następuje tydzień po tym, jak prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump dodał do istniejących napięć geopolitycznych, zakazując chińskiej platformy mediów społecznościowych TikTok.

Wynikająca z tego eskalacja więzi z Pekinem pogłębia istniejącą słabość dolara amerykańskiego i trwające obawy o Koronawirus – idealna burza na lot do bezpiecznego schronienia aktywów.

W tym samym czasie Trump podpisał szereg rozporządzeń wykonawczych w sprawie Coronavirusu, co ma teraz ciekawy wpływ na rynki, które już teraz są przedmiotem intensywnej interwencji Rezerwy Federalnej.

Tym razem jednak środki te będą miały mniejszy bezpośredni wpływ na przeciętnego Amerykanina. Na przykład opóźnienie podatku od wynagrodzeń nie idzie wystarczająco daleko w oczach krytyków.

„To fałszywe obniżenie podatku byłoby również wielkim szokiem dla robotników, którzy myśleli, że otrzymują obniżenie podatku, gdy jest to tylko opóźnienie“ – powiedział w oświadczeniu Bloomberg, cytując demokratycznego senatora Rona Wydena.

„Ci robotnicy zostaliby dotknięci znacznie większymi wypłatami w dół drogi.“

To właśnie to opóźnienie nieuchronnych kosztów finansowych dla majątku osobistego, które leży u podstaw argumentu pro-Bitcoin’a – preferencyjne zachowanie ekonomiczne ostatecznie kosztuje znacznie więcej w dłuższej perspektywie niż natychmiastowa korzyść dla grupy docelowej.

Korelacja Bitcoin: akcje czy złoto?

Gdzie Bitcoin móc głowa w the krótki termin być teraz mniej oczywisty cięcie gdy rozważać swój historyczny wydajność versus inny makro aktywa.

Okres od marca, w którym doszło do krachu na rynku aktywów krzyżowych, charakteryzował się najpierw korelacją z rynkami akcji, a następnie z bezpiecznymi przystaniami, a konkretnie ze złotem.

Złoto osiągnęło swój wszechczasowy rekord w ujęciu dolarowym na kilka tygodni przed tym, jak Bitcoin zaczął znacząco zyskiwać, a jego kurs utrzymywał się – do chwili obecnej.

Niewielka korekta wyniosła XAU/USD do 2.030 dolarów z rekordowych wartości bliskich 2.075 dolarów – jeśli tendencja się utrzyma, Bitcoin może również ochłonąć z impetu wzrostowego.

Niemniej jednak, jak donosi Cointelegraph, nadchodząca akcja FED ma na celu dalszy wzrost cen metali szlachetnych w „dzikiej byczej“ polityce, która ma na celu zwiększenie inflacji znacznie powyżej obecnego poziomu 0,6%.

Analitycy ostrzegali przed skutkami kryzysu walutowego w Turcji dla rynków rozwijających się, a Chiny, sankcjonując urzędników amerykańskich w Hongkongu, zwiększyły presję.

„Bitcoin up as tensions rise in Asia. Ucieczka kapitału z Azji z Bitcoin expressem“, podsumował Max Keiser, gospodarz RT, dodając:

„Nie możesz go zabrać ze sobą, chyba że to Bitcoin – wtedy możesz zabrać ze sobą WSZYSTKO (coś prawie niemożliwego ze złotem).“

Luki w kontraktach terminowych otwarte poniżej dla BTC/USD
Kolejny niestabilny weekend otworzył klasyczną cechę dla krótkoterminowego prognozowania cen Bitcoinów – „lukę“ na rynkach kontraktów terminowych Bitcoinów na CME.

Weekendowa zmienność oznacza, że kontrakty futures zakończyły się w piątek na 11.680 USD i zaczęły ponownie na 11.750 USD. Wynikająca z tego pustka zapewnia kluczowy cel cenowy, a Bitcoin historycznie wypełnia taką „lukę“ w ciągu kilku dni lub nawet godzin.

W zeszłym tygodniu pojawiła się właśnie taka konfiguracja, a zmienność wspomagająca trend po tygodniach płaskiej akcji cenowej całkowicie usunęła luki z rynku.

Kolejna luka, niższa o 9 700 dolarów, nadal pozostaje od lipca.

Wykres kontraktów terminowych CME Bitcoin pokazujący ostatnie luki.

Wykres kontraktów terminowych CME Bitcoin przedstawiający ostatnie luki. Źródło: TradingView

Wszystko zgodnie z harmonogramem
Dla analityka kwantowego PlanB, twórcy modelu prognozowania cen akcji Bitcoin’a, bycza akcja ostatnich tygodni jest dokładnie taka, jakiej należy się spodziewać.

Wcześniej w sierpniu PlanB zauważył, że BTC/USD wypełniał wykres stock-to-flow zgodnie z historycznym precedensem – od majowej dotacji blokowej zmniejszającej się o połowę, kropki potwierdziły, że obecne zachowanie mieści się w ramach zasad.

Wykres zapasów Bitcoinów od 10 sierpnia

Na temat głównych graczy rzucających byka, w międzyczasie, dodał w zeszłym tygodniu, że „kiedy Bitcoin był 4k dolarów w 2019 roku, wiele dużych kont było niedźwiedzich, przewidując 1k dolarów“.

Za kulisami widać było jednak, że gdyby pojawiło się 6000 dolarów, nastrój zmieniłby się na korzyść byków.

„Właściwie to się stało, nakręciliśmy 6 tys. dolarów. Teraz wiele z nich było niedźwiedzich za 9 tys. dolarów… 13,5 tys. dolarów będzie interesujące“, napisał PlanB.